Apie iniciatyvą

Iniciatyva „Nebijok kalbėti“ – tai kvietimas nebūti abejingais.  Šios iniciatyvos tikslas – parodyti, kad kiekvienas iš mūsų galime padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti.  Atviras pokalbis, drąsa kalbėti ir palaikymas gali išgelbėti gyvybę.

Kartais ima atrodyti, kad Lietuva ir jos žmonės jau susitaikė su savižudžių krašto etikete: psichologinė pagalba sunkiai prieinama, valstybė nesiima reikiamų priemonių mažinti savižudybių skaičių  šalies mastu, o gyventojai apsiginklavo bejėgiškumu ir abejingumu. Suprasdami, kad bejėgis laukimas nesumažins savižudybių Lietuvoje, iniciatyvos autoriai kviečia prisijungti visus Lietuvos žmones ir problemą spręsti kartu.

Nuo noro ir tikėjimo, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti sprendžiant savižudybių problemą, ir prasidėjo ši iniciatyva. Muzikantas ir aktorius Andrius Mamontovas pasiūlė savo pagalbą – 2009 m. vasarą vykusio A. Mamontovo 1000 koncertų turo metu buvo platinami atvirukai, kuriuose pateikta svarbiausia informacija, kaip padėti žmogui, galvojančiam apie savižudybę.

2010 m. pradėjome keliones po Lietuvos miestus ir miestelius, kuriuose savižudybių rodikliai yra didžiausi. Susitikimuose į susirinkusių klausimus atsako Andrius Mamontovas, emocinės paramos telefonu ir laiškais tarnybos „Jaunimo linijos“  vadovas Paulius Skruibis ir savanoriai. Po kiekvieno susitikimo yra galimybė asmeniškai rūpimu klausimu pasikalbėti su „Jaunimo linijos“ savanoriais. Per 2010 metus įvyko aštuoni tokie susitikimai: Zarasuose, Širvintose, Ukmergėje, Punske (Lenkija), Kupiškyje, Utenoje, Lazdijuose ir Ukmergėje. 2011 metais –  devyni: Kalvarijoje, Anykščiuose, Kėdainiuose, Ignalinoje, Molėtuose, Gargžduose, Rokiškyje, Plungėje, Dauguose. 2012-aisiais – aštuoni: Lentvaryje, Naujojoje Akmenėje, Joniškyje, Šiauliuose, Vilkaviškyje, Marijampolėje, Panevėžyje bei „Jaunimo linijos“ veiklą remiantiems banko „Barclays“ darbuotojams Vilniuje. 2013 m. „Nebijok kalbėti“ surengėme Kretingoje ir „Jaunimo linijos“ veiklą remiančios bendrovės TEO LT, AB darbuotojams Vilniuje.

2014 m. surengti šeši „Nebijok kalbėti“ susitikimai aukšosiose mokyklose: Vilniaus bei Klaipėdos universitetuose, Vytauto Didžiojo universitete, Mykolo Romerio universitete, Klaipėdos Lietuvos Verslo kolegijoje bei Lietuvos sveikatos mokslų universitete.  Taip pat vieną susitikimą surengėme „Jaunimo linijos“ veiklą parėmusios „Bitė Lietuva“ darbuotojams Vilniuje. 2014 metais „Nebijok kalbėti“ veiklą finansavo: www.eeagrants.com

2015 metais surengti penki „Nebijok kalbėti“ susitikimai: Biržų, Utenos ir Šiaulių miesto bendruomenėms, Kauno Tecnologijos universite bei Klaipėdos universitete.

2016 metais įvyko vienas "Nebijok kalbėti" renginys Airijos lietuviams Dubline. Renginį organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje.