Renginiai

2014 05 28

„Nebijok kalbėti” Klaipėdoje: kai pokalbis gali išgelbėti gyvybę

Gegužės septintą dieną Klaipėdos universitete visi norintys buvo maloniai pakviesti į „Jaunimo Linijos“ organizuojamą renginį „Nebijok kalbėti“. Šiame renginyje kartu su Andriumi Mamontovu buvo diskutuojama apie dažnai vengiamą, bet opią ir aktualią problemą Lietuvoje – savižudybę. Susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti „Jaunimo linijos“ vadovo Pauliaus Skruibio, ilgametės savanorės Lauros Mažonaitės ir visiems puikiai pažįstamo Andriaus Mamontovo minčių apie problemas, susijusias su savižudybėmis.

Trūksta žinių

O kas gi atvedė mūsų dalyvius į šį renginį? Nors kai kurie žmonės apsilankė vedami smalsumo išgirsti, ką apie savižudybę kalba tokie įžymūs žmonės kaip Andrius Mamontovas, vis dėlto nemažai žmonių atėjo pasisemti žinių apie „Jaunimo Linijos“ veiklą. Dalyviams buvo smalsu išgirsti patarimų kaip jiems derėtų elgtis, kaip bendrauti su žmogumi, kuris svarsto apie savižudybę ar su asmenimis, kurie asmeniškai susidūrė su savižudybe savo aplinkoje tarp artimųjų ar pažįstamų. Anot A.Mamontovo, rūpintis savižudybių prevencija ir prisidėti prie šios problemos įveikimo galime kiekvienas, tik reikia žinoti kaip. Todėl renginiuose „Nebijok kalbėti“ garsus muzikantas jau nuo 2009 metų skleidžia žinias, kurios apšviečia vis daugiau ir daugiau žmonių Lietuvoje. Suvokdamas problemos mąstą ir kelius, vedančius į išeitį, tiek jaunuolis, tiek brandaus amžiaus žmogus ras būdų nepasiduoti ir suteikti pagalbą prarandančiam viltį gyvenime.

Formalus susitikimas virto draugišku susibūrimu

Formalioje renginio dalyje auditorija buvo aktyvi ir klausė daugybę jiems aktualių klausimų susijusių su išgyvenimu po artimojo savižudybės, vaikų auklėjimu, ženklais, padedančiais atpažinti riziką bei patarimais, kaip savižudybės riziką būtų galima sumažinti. Tokia anonimiškų klausimų ir atsakymų forma tapo neformalia renginio dalimi, kurioje aktyvūs žmonės turėjo puikią galimybę susipažinti vieni su kitais ir be abejo su „Nebijok kalbėti“ iniciatoriais „Jaunimo linijos“ savanoriais bei A. Mamontovu.

Kiekvienas gali prisidėti

2014 m. planuojami surengti dar keturi „Nebijok kalbėti“ susitikimai aukštosiose mokyklose, apie kurių datą ir vietą paskelbsime http://www.nebijokkalbeti.lt ir http://www.jaunimolinija.lt puslapiuose.