Renginiai

2014 05 05

„Jaunimo linija“ ir Andrius Mamontovas kviečia gegužės 7 d. 16 val. į savižudybių prevencijai skirtas diskusijas Klaipėdos Universitete

Supažindinus susirinkusiuosius su iniciatyvos veikla, vedėjai išklausė dalyvių klausimų. Būtent tai yra svarbiausia ir įdomiausia dalis ne tik dalyviams, bet ir organizatoriams. Kiekviename renginyje išgirstame naujų klausimų, kurie skatina mus progresuoti, leidžia mums nesustoti ir ieškoti naujų idėjų, stengiantis padėti žmonėms suprasti savižudybės problemą ir suteikti jiems galimybę padėti beviltiškose situacijose atsidūrusiems aplinkiniams.

Daugeliui sunku suprasti, kaip pokalbis gali išgelbėti gyvybę. Andriaus Mamontovo renginio metu papasakota istorija, kaip jam prieš dvidešimt metų, dar besidarbuojant M – 1 eteryje, pavyko išgelbėti gyvybę, nepaliko abejingų. „Buvau girdėjęs tik vieną dalyką, kad su norinčiu nusižudyti reikia daugiau kalbėtis. Iš to žmogaus, praėjus keliems metams, gavau laišką į Facebook puslapį : „Labas, aš vis dar gyvas‘‘, - pasakojo Andrius. Tas žmogus šaukėsi pagalbos ir ją rado, tačiau yra tokių, kurie šaukiasi jos tyliai ir tik nuo mūsų priklauso, ar mes išgirsime jų šauksmą.

Neviltis neatsiranda iš niekur, dėl to labai svarbu suprasti iš kur ji kyla, svarbu laiku pastebėti, kad kažkam reikia pagalbos. „Ne laikas gydo, o tai, ką mes per tą laiką padarome‘‘, - kalbėjo Paulius. Šie žodžiai mums turėtų padėti suprasti, kad sugebėdami pastebėti ant savižudybės slenksčio stovintį žmogų, mes dar turime laiko jį išgelbėti. Kuo anksčiau tai pastebime, tuo daugiau laiko turime, svarbu veikti iškart.

Dėkojame visiems susirinkusiems, o kitus kviečiame apsilankyti greitai vyksiančiuose kituose „Nebijok kalbėti” renginiuose.