Renginiai

2014 10 06

Klaipėdoje, Lietuvos verslo kolegijoje įvyko „Nebijok kalbėti“ renginys kartu su Andriumi Mamontovu ir Beata Tiškevič-Hasanova

Rugsėjo 29 d. Klaipėdoje, Lietuvos verslo kolegijoje, įvyko dar vienas Andriaus Mamontovo ir „Jaunimo linijos" savižudybių prevencijos  renginys - „Nebijok kalbėti". Susirinkusieji buvo skatinami nebijoti kalbėti apie savižudybes, atpažinti rizikos ženklus, sužinoti ką daryti juos pastebėjus. Renginys išsiskyrė gana atvirų klausimų gausa, dažnai buvo klausiama kaip padėti artimąjam, kuris galvoja apie savižudybę, ką jam sakyti, kur jį nukreipti. Taip pat susirinkusieji domėjosi savanoryste "Jaunimo linijoje". 

Renginio dalyviai buvo supažindinti su „Jaunimo linijos" telefonu ir internetu teikiama emocine parama, galėjo pabendrauti su ją teikiančiais savanoriais. Į klausimus apie savižudybių prevenciją, galimus pagalbos būdus atsakinėjo atlikėjas ir aktorius Andrius Mamontovas, kuris pasidalino savo pirmuoju susidūrimu su žmogumi, kuris norėjo nusižudyti ir kaip tai jį paskatino daugiau pasidomėti savižudybėmis ir pagalbos būdais. 
Patirtimi apie savižudybių prevenciją taip pat dalinosi "Jaunimo linijos" direktorius Paulius Skruibis bei savanorė Agnė Liulytė. Diskusijoje dalyvavo ir televizijos laidų vedėja Beata Tiškevič-Hasanova, kuri pasidalino asmenine patirtimi susijusia su savižudybėmis. 

Pasidalintose istorijose ne kartą galima buvo išgirsti ir pajausti, kad nuoširdus ir atviras pokalbis iš tiesų gali išgelbėti gyvybę.

Daugiau informacijos apie savižudybių prevencijos iniciatyvą galima rasti internete http://www.nebijokkalbeti.lt/ ir http://www.jaunimolinija.lt/.