Renginiai

2015 03 25

„Nebijok kalbėti“ Biržuose

Vienoje gražiausių Biržų vietų, Biržų pilies arsenalo konferencijų salėje, kovo 18 d. vakarą  įvyko pirmasis šiais metais savižudybių prevencijos renginys  – „Nebijok kalbėti“. Atvirame pokalbyje dalyvavo ir rūpimus klausimus kėlė įvairaus amžiaus jaunimas, „Jaunimo linijos“ vadovo Pauliaus ir savanorio Tado atsakymai, Beatos Tiškevič-Hasanovos atvirumas ir Andriaus Mamontovo mintys nepaliko abejingų. 

Itin atviri klausimai priminė visiems, jog šalia mūsų yra jaunų žmonių, kenčiančių nuo patyčių, savęs žalojimo, neturinčių su kuo pasikalbėti ir atsiverti. Dalyviai sužinojo kaip atpažinti savižudybės rizikos ženklus, kaip kalbėtis su žmogumi, kenčiančiu nuo depresijos, kur kreiptis bei ieškoti pagalbos.

Vakarui einant į pabaigą, susirinkusiems buvo priminta apie tai, kaip nuolatos turėtume ugdyti toleranciją, žvelgti į ateityje mūsų laukiančius gerus dalykus, ir smulkmenose atrasti tobulų akimirkų – nepasmerkti savęs vienatvei ir leisti mus supantiems artimiesiems būti šalia.

Po renginio dalyviai džiaugėsi, kad toks renginys apsilankė būtent jų mieste ir atvirai pripažino: „Noriu padėti draugei. Būtent dėl jos čia šiandien esu.“ – nedrąsiai šyptelėjo jauna panelė.

Daugiau informacijos apie savižudybių prevencijos iniciatyvą galima rasti internete: http://www.nebijokkalbeti.lt/ ir http://www.jaunimolinija.lt/.