Renginiai

2014 10 15

Nebijok kalbėti: pokalbiai apie tai, kas svarbu Mykolo Romerio universitete

Spalio 13 dieną Mykolo Romerio universitete vyko Andriaus Mamontovo ir „Jaunimo linijos“ organizuotas renginys „Nebijok kalbėti“.

Renginį vedė „Jaunimo linijos“ vadovas Paulius Skruibis, dainininkas Andrius Mamontovas, jau 13 metų „Jaunimo linijoje“ savanoriaujanti Justina bei antrą kartą prie šios iniciatyvos prisijungusi aktorė ir laidų vedėja Beata Tiškevič Hasanova.

Renginio metu dalyviai uždavė įvairius klausimus apie savižudybes: kaip padėti tokiems žmonėms, dėl ko žudosi „laimingi“ žmonės, kodėl Lietuvoje tiek daug savižudybių.

Vedėjai drąsino dalyvius nebijoti kalbėti su artimaisiais, kurie galvoja apie savižudybes, nes būtent nuo kalbėjimo prasideda problemos sprendimas. Paulius ir Beata teigė kad: „Svarbiausia ne galvoti, ką aš pasakysiu, o iš tiesų klausyti, nes kai iš tiesų klausysi – tada tau žmogus pasakosis. Svarbu rasti tinkamą laiką ir žodį prakalbinti“. Jiems pritarė savanorė Justina, nes: „Svarbiausia sureaguoti į norą nusižudyti, o kaip žmogus priims pagalbą – tai jo atsaskomybėje“.

Po renginio dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti arbata, saldumynais, aptarti renginį, užduoti klausimus, į kuriuos nespėjo atsakyti renginio vedėjai. Dalyviai teigė, kad atėję į renginį tikėjosi oficialios prezentacijos apie „Jaunimo linijos“ veiklą, o gavo nuoširdų, šiltą pokalbį.

Dalyvius įkvėpė Beatos papasakota istorija apie draugės savižudybę, nes jie teigė, kad patys vargu būtų išdrysę pasidalinti tokia patirtimi. Dalyviai teigė, kad dabar ir patys nebijos drąsiau kalbėti su savo draugais apie savižudybes ir žinos kaip gali jiems padėti. Renginio metu Beata teigė, kad: „Pas mus vis dar gyvuoja – „Tššš... motyvas“, kad apie savižudybes negalima, nesmagu kalbėti. Bet aš noriu apie tai kalbėti!“.

Projektą remią Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa.