Renginiai

2014 09 19

„Nebijok kalbėti“ Vytauto Didžiojo Universitete: kaip pokalbis gali išgelbėti gyvybę

Rugsėjo 17-ąją, pirmą kartą po Vytauto Didžiojo universiteto stogu, visi susirinkusieji iš arti galėjo pamatyti tuos, kurių dėka žmonės kitame laido gale kasdien gali išgirsti viską suprantantį ir išklausantį balsą. „Jaunimo linijos“ vadovas Paulius Skruibis, dainininkas Andrius Mamontovas bei ilgametė savanorė Aldona Martinonytė kvietė nebijoti kalbėti.

Renginio dalyviai turėjo galimybę sužinoti apie tai, kaip vyksta „Jaunimo linijos“ darbas, aiškiai suprasti esminius dalykus, kurie leistų pačiam atpažinti ir teisingai pasielgti, iš arčiau susidūrus su savižudybės rizika, bei klausti, juk ne tik savanoris, bet ir kiekvienas žmogus, gali padėti prisiminti dalykus, kurie džiugina, pažvelgti iš kitos perspektyvos, būti šalia ir klausytis.

Kokios keisčiausios priežastys, dėl kurių žudosi žmonės? Kaip numalšinti sąžinės graužatį dėl artimojo žmogaus pasirinkto kelio? Kaip elgtis, kai savižudybė naudojama kaip šantažas? – tai tik kelios temos, apie kurias buvo kalbama. A. Mamontovas turėjo prisiminti „Foje“ dainas, A. Martinaitytė pirmąjį skambutį į „Jaunimo liniją“, atvedusį ją savanoriauti , o P. Skruibis statyti kaladėlių bokštelį, vaizduojantį žmogų ir jo emocinę būseną.

„Kur gyvenimo prasmė? Mes kiekvienas pats sukuriame savo individualią gyvenimo prasmę. Vienam žmogui tai šeima, kitam – medžių sodinimas... Svarbiausia gyventi užsiimant ta veikla, kuri tau yra miela, būti su brangiais žmonėmis. Del to verta gyventi. Išgyventi meilę ir džiaugsmą.“ – kalbėjo A. Mamontovas.

Tą vakarą gatvėje jau galėjai išgirsti tuos, kurie pastarąsias kelias valandas praleido su „Jaunimo linija“. Įspūdžiais ir mintimis dalijosi tie, kurie dabar žino daugiau, nei žinojo vakar. Galbūt kažkas netgi atviriau pažvelgė į šalia esantį, nepabijojo namo sugrįžęs paklausti „kaip tu jautiesi?“

2014 m. planuojami surengti dar trys „Nebijok kalbėti“ susitikimai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos aukštosiose mokyklose, apie kurių datą ir vietą paskelbsime http://www.nebijokkalbeti.lt ir http://www.jaunimolinija.lt puslapiuose.